Oscars predictions 2021: Dolby Theatre Los Angeles go host 93rd Academy Awards – See what to expect

"Oscars 2021 award predictions": [93rd Academy Awards winners]

Getty Images
Oga Chadwick Boseman don win three awards already for Ma Rainey’s Black Bottom

Late Chadwick Boseman fit win im first Oscars for im career for di last feem im do before im die, Ma Rainey’s Black Bottom.

Di Academy Awards alias Oscars go hold on Sunday, 24th of April.

Dis award go be di first one wey go hold in person since di Coronavirus pandemic bin start for America.

Infact, di organisers don drag ear say dem no go accept any virtual call in..

Also, South Korean Parasite Director, Bong Joon Ho go dey to give awards, seing as na translator im take collect im own awards last year, e go make sense to watch.

How to watch Oscars 2021?

Di event go feature for di parent company ABC channel, however Oscars go post highlights of di event for dia website.

Di 2021 Oscars go begin at 8 p.m. ET [01:00am Monday, in Lagos]

So wetin be some of di tins you fit dey ginger for dis year’s Oscars?

Oscars 2021 go get di first full in pesin awards

Since 2020, many of di Awards bin dey happun mostly virtually to keep pipo safe for di pandemic.

However Oscars Organizers don prepare venues for Los Angeles wey go host di event, wey crowd don reduce to 170 guests.

Oscars bin warn nominees say dem no go collect any virtual acceptance speech even as dem don make arrangement for foreign nominees wey no go fit travel.

Chadwick Boseman fit win im only Oscar Nomination

Late Chadwick Boseman bin gbab im first nomination for di last movie wey im do before im die, Ma Rainey’s Black Bottom.

Dis go be di only Oscars e fit win and pipo don dey halla say an Oscar win go be big tin for Black American entertainment.

For dis Award season, e don gbab three awards for di feem wey include Best Actor for Critics Choice, Golden Globed and Screen Actors Guild.

Which kain tins go be first in history for Oscars 2021

Di 93rd edition of di Awards go feature two new events for di first time a pre show and post show.

Di Pre-show [Oscars 2021 red carpet] wey dem call Oscars: Into the Spotlight go show how movies take get di nomination.

And the post show Oscar After Dark go feature interviews with di winners of di awards as dem dey hold dia statuette.

Oscars 2021: Performers for di Night

Celeste, H.E.R., Leslie Odom Jr., Laura Pausini, Daniel Pemberton, Molly Sandén and Diane Warren go dey to perform di Original Songs wey dey nominated for di Oscars.

Tori be say dem no go do dia performances dem live, however dem already don pre-record am.

“Oscars: After Dark” special, na actors Colman Domingo and Andrew Rannells go host am.

Tunisia fit join di list of African feems to win Oscars

Tunisia make dia mark for di Oscars dis year as di only African feem wey dey nominated under Nest International movie. Di feem name, The Man Who Sold His Skin.

If e win, e go make Tunisia di fourth African kontri to win for di category along with Algeria’s Z, Côte d’Ivoire’s Black and White in Colour and South Africa”s Tsotsi.

Oscar 2021 complete nominations list

Best Picture

“The Father” (Sony Pictures Classics)

“Judas and the Black Messiah” (Warner Bros.)

“Mank” (Netflix)

“Minari” (A24)

“Nomadland” (Searchlight Pictures)

“Promising Young Woman” (Focus Features)

“Sound of Metal” (Amazon Studios)

“The Trial of the Chicago 7” (Netflix)

Best Director

Thomas Vinterberg (“Another Round”)

David Fincher (“Mank”)

Lee Isaac Chung (“Minari”)

Chloé Zhao (“Nomadland”)

Emerald Fennell (“Promising Young Woman”)

Late Chadwick Boseman

Getty Images
Oga Chadwick Boseman don win three awards already for Ma Rainey’s Black Bottom

Best Actor in a Leading Role

Riz Ahmed (“Sound of Metal”)

Chadwick Boseman (“Ma Rainey’s Black Bottom”)

Anthony Hopkins (“The Father”)

Gary Oldman (“Mank”)

Steven Yeun (“Minari”)

Best Actress in a Leading Role

Viola Davis (“Ma Rainey’s Black Bottom”)

Andra Day (“The United States v. Billie Holiday”)

Vanessa Kirby (“Pieces of a Woman”)

Frances McDormand (“Nomadland”)

Carey Mulligan (“Promising Young Woman”)

Best Actor in a Supporting Role

Sacha Baron Cohen (“The Trial of the Chicago 7”)

Daniel Kaluuya (“Judas and the Black Messiah”)

Leslie Odom Jr. (“One Night in Miami”)

Paul Raci (“Sound of Metal”)

Lakeith Stanfield (“Judas and the Black Messiah”)

Best Actress in a Supporting Role

Maria Bakalova (‘Borat Subsequent Moviefilm”)

Glenn Close (“Hillbilly Elegy”)

Olivia Colman (“The Father”)

Amanda Seyfried (“Mank”)

Yuh-jung Youn (“Minari”)

Best Animated Feature Film

“Onward” (Pixar)

“Over the Moon” (Netflix)

“A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon” (Netflix)

“Soul” (Pixar)

“Wolfwalkers” (Apple TV Plus/GKIDS)

Best Adapted Screenplay

“Borat Subsequent Moviefilm.” Screenplay by Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Peter Baynham, Erica Rivinoja, Dan Mazer, Jena Friedman, Lee Kern; Story by Sacha Baron Cohen, Anthony Hines, Dan Swimer, Nina Pedrad

“The Father,” Christopher Hampton and Florian Zeller

“Nomadland,” Chloé Zhao

“One Night in Miami,” Kemp Powers

“The White Tiger,” Ramin Bahrani

Best Original Screenplay

“Judas and the Black Messiah.” Screenplay by Will Berson, Shaka King; Story by Will Berson, Shaka King, Kenny Lucas, Keith Lucas

“Minari,” Lee Isaac Chung

“Promising Young Woman,” Emerald Fennell

“Sound of Metal.” Screenplay by Darius Marder, Abraham Marder; Story by Darius Marder, Derek Cianfrance

“The Trial of the Chicago 7,” Aaron Sorkin

Best Original Song

“Fight for You,” (“Judas and the Black Messiah”). Music by H.E.R. and Dernst Emile II; Lyric by H.E.R. and Tiara Thomas

“Hear My Voice,” (“The Trial of the Chicago 7”). Music by Daniel Pemberton; Lyric by Daniel Pemberton and Celeste Waite

“Húsavík,” (“Eurovision Song Contest”). Music and Lyric by Savan Kotecha, Fat Max Gsus and Rickard Göransson

“Io Si (Seen),” (“The Life Ahead”). Music by Diane Warren; Lyric by Diane Warren and Laura Pausini

“Speak Now,” (“One Night in Miami”). Music and Lyric by Leslie Odom, Jr. and Sam Ashworth

Best Original Score

“Da 5 Bloods,” Terence Blanchard

“Mank,” Trent Reznor, Atticus Ross

“Minari,” Emile Mosseri

“News of the World,” James Newton Howard

“Soul,” Trent Reznor, Atticus Ross, Jon Batiste

Best Sound

“Greyhound,” Warren Shaw, Michael Minkler, Beau Borders and David Wyman

“Mank,” Ren Klyce, Jeremy Molod, David Parker, Nathan Nance and Drew Kunin

“News of the World,” Oliver Tarney, Mike Prestwood Smith, William Miller and John Pritchett

“Soul,” Ren Klyce, Coya Elliott and David Parker

“Sound of Metal,” Nicolas Becker, Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortés and Phillip Bladh

Best Costume Design

“Emma,” Alexandra Byrne

“Mank,” Trish Summerville

“Ma Rainey’s Black Bottom,” Ann Roth

“Mulan,” Bina Daigeler

“Pinocchio,” Massimo Cantini Parrini

Best Animated Short Film

“Burrow” (Disney Plus/Pixar)

“Genius Loci” (Kazak Productions)

“If Anything Happens I Love You” (Netflix)

“Opera” (Beasts and Natives Alike)

“Yes-People” (CAOZ hf. Hólamói)

Best Live-Action Short Film

“Feeling Through”

“The Letter Room”

“The Present”

“Two Distant Strangers”

“White Eye”

Best Cinematography

“Judas and the Black Messiah,” Sean Bobbitt

“Mank,” Erik Messerschmidt

“News of the World,” Dariusz Wolski

“Nomadland,” Joshua James Richards

“The Trial of the Chicago 7,” Phedon Papamichael

Best Documentary Feature

“Collective” (Magnolia Pictures and Participant)

“Crip Camp” (Netflix)

“The Mole Agent” (Gravitas Ventures)

“My Octopus Teacher” (Netflix)

“Time” (Amazon Studios)

Best Documentary Short Subject

“Colette” (Time Travel Unlimited)

“A Concerto Is a Conversation” (Breakwater Studios)

“Do Not Split” (Field of Vision)

“Hunger Ward” (MTV Documentary Films)

“A Love Song for Latasha” (Netflix)

Best Film Editing

“The Father,” Yorgos Lamprinos

“Nomadland,” Chloé Zhao

“Promising Young Woman,” Frédéric Thoraval

“Sound of Metal,” Mikkel E.G. Nielsen

“The Trial of the Chicago 7,” Alan Baumgarten

Best International Feature Film

“Another Round” (Denmark)

“Better Days” (Hong Kong)

“Collective” (Romania)

“The Man Who Sold His Skin” (Tunisia)

“Quo Vadis, Aida?”(Bosnia and Herzegovina)

Best Makeup and Hairstyling

“Emma,” Marese Langan, Laura Allen, Claudia Stolze

“Hillbilly Elegy,” Eryn Krueger Mekash, Patricia Dehaney, Matthew Mungle

“Ma Rainey’s Black Bottom,” Sergio Lopez-Rivera, Mia Neal, Jamika Wilson

“Mank,” Kimberley Spiteri, Gigi Williams, Colleen LaBaff

“Pinocchio,” Dalia Colli, Dalia Colli and Francesco Pegoretti

Best Production Design

“The Father.” Production Design: Peter Francis; Set Decoration: Cathy Featherstone

“Ma Rainey’s Black Bottom.” Production Design: Mark Ricker; Set Decoration: Karen O’Hara and Diana Stoughton

“Mank.” Production Design: Donald Graham Burt; Set Decoration: Jan Pascale

“News of the World.” Production Design: David Crank; Set Decoration: Elizabeth Keenan

“Tenet.” Production Design: Nathan Crowley; Set Decoration: Kathy Lucas

Best Visual Effects

“Love and Monsters,” Matt Sloan, Genevieve Camilleri, Matt Everitt and Brian Cox

“The Midnight Sky,” Matthew Kasmir, Christopher Lawrence, Max Solomon and David Watkins

“Mulan,” Sean Faden, Anders Langlands, Seth Maury and Steve Ingram

“The One and Only Ivan,” Nick Davis, Greg Fisher, Ben Jones and Santiago Colomo Martinez

“Tenet,” Andrew Jackson, David Lee, Andrew Lockley and Scott Fisher